O nás

Milí rodičia,

som veľmi rada, že ste zavítali na naše stránky a dúfam, že si z našej ponuky pohybovo-plaveckých a edukačných aktivít pre deti i budúcich rodičov niečo užitočné vyberiete.

Našim cieľom je radostná hra rodičov s deťmi vo vode, ktorá u detí stimuluje spontánnu pohybovú aktivitu nevyhnutnú pre ich zdravý telesný i duševný vývoj. Formou veselej hry s riekankami a pesničkami sa navyše snažíme udržať a upevniť prirodzený vzťah detí k vode a zároveň podporiť kvalitný a láskyplný vzťah rodič-dieťa.

Darujte svojim deťom darček na celý život…  zábavu, radosť a zdravie v pohybe…

Plaváčik vznikol  v apríli 2012, kedy som sa „musela“ rozhodnúť, čo bude ďalej po skončení mojej rodičovskej dovolenky, toho zatiaľ najkrajšieho obdobia v mojom živote. Nevedela som si predstaviť a vlastne ani neviem ako by sa to celkom dalo, vrátiť sa do mojej pôvodnej práce. Pracovala som ako manažérka z 10-11 hodinovým pracovným časom denne. Ak by som sa vrátila na moje pôvodné miesto, zrejme by tento čas išiel na úkor mojej rodiny a dcérky.

K plávaniu som sa dostala počas materskej dovolenky, kedy som pre moju dcérku a seba hľadala vhodnú pohybovú aktivitu, ktorá by nám okrem zmysluplného vyplnenia „voľného“ času dala aj niečo naviac. Tým pravým sa mi zdalo „plávanie“ nakoľko okrem pohybu a cvičenia, ktoré je odlišné od cvičenia na suchu a zapájania a posilňovania svalov telíčka dieťaťa, mi zároveň poskytlo aj niekoľko zdravotných plus – posilnenie imunity (vôbec sme neboli chorí, ak nerátam len bežné soplíky), zlepšenie trávenia, skvalitnenia spánku, utuženie vzťahu dieťa – rodič ale najmä zlepšenie celého psychomotorického vývoja dieťatka (konečne sa dcérke posilnilo svalstvo, chcela mi byť na brušku, začala sa plaziť, liezť …. a jej pohybová aj mentálna vitalita rástli z mesiaca na mesiac).

Na základe vlastných skúseností som sa presvedčila, že je to vec, ktorá má skutočne zmysel. Preto som sa rozhodla načrieť troška hlbšie do umenia plávania.

V júni až septembri 2011 som absolvovala rekvalifikáciu v danej oblasti. Svoje poznatky a skúsenosti som čerpala priamo u zakladateľky detského plávania v Čechách i na Slovensku (školila tu prvých inštruktorov) pani. Evy Kiedroňovej Kenny. Ktorej aj týmto ďakujem za neskonalé množstvo rád a skúseností, ktoré mi poskytla.

Naučila som sa, že nie je plávanie ako plávanie – vodu a bláznenie, spolu s pesničkami a riekankami Vám poskytnú vo viacerých detských centrách. To o čo sa Plaváčik snaží je skĺbiť zábavu, pohyb  a zdravie, najmä zdravý a správny psychomotorický vývoj dieťaťa. – CVIČENIE A PLÁVANIE V BAZÉNE Plávanie. Cvičenie.

Nakoľko dieťatko sa vyvíja, vníma a prijíma podnety už v brušku učíme sa s budúcimi mamičkami, ale aj oteckami ako sa o dieťatko starať ešte v brušku a v prvých mesiacoch jeho života – viac v programe RODIČOVSKÉ MINIMUM  Rodičovské minimum.

Ako mladá mamička a prvorodička som v prvých mesiacoch narábala s bábätkom a cvičila s ním, najmä na základe mojej intuície a rád starších, ktoré neboli vždy tie najsprávnejšie ako som neskôr zistila. Preto pre všetky mamičky, ktoré by už od narodenia (spravidla od 6 týždňov dieťaťa a zahojení pupíka) chceli s dieťatkom cvičiť a nie len na suchu ale aj vo vodičke je určené – PLÁVANIE VO VANI Plávanie 0-4 mesiace.

Určite chodíte so svojím dieťatkom na pravidelné lekárske prehliadky, niekedy to tam však vyzerá ako na bežiacom páse. Pani doktorka sa Vás spýta – „Dávate dieťatko na bruško?“ „Zdvíha hlavičku?“… Vy odpoviete, že áno, zdvíha, ale sami ste si nie istý, či správnym spôsobom, či dostatočne dlho a pod. Pre všetkých, ktorý sa chcú naučiť alebo si len odkonzultovať čo, kedy a akým spôsobom by sa malo dieťa naučiť a prečo z hľadiska jeho psychomotorického vývoja  je určená – PSYCHOMOTORICKÁ PORADŇA (link na podstránku).

Ak máte akékoľvek otázočky, kontaktujte nás Kontakty.

Teším sa na Vás!

Ing. Marcela Csillaghyová

Osvedcenie

Certifikat_potapanie

 

Certifikat_plavanie s PMV