Telefón

+421 910 949 398

Email

plavacik@yahoo.com

Otváracie hodiny

po - pia 8.00 - 19.00 hod.

Inštruktor plávania novorodencov, batoliat a detí predškolského veku

Ing. Marcela Csillaghyová

Milí rodičia,

som veľmi rada, že ste zavítali na naše stránky a dúfam, že si z našej ponuky pohybovo-plaveckých a edukačných aktivít pre deti i budúcich rodičov niečo užitočné vyberiete.

Našim cieľom je radostná hra rodičov s deťmi vo vode, ktorá u detí stimuluje spontánnu pohybovú aktivitu nevyhnutnú pre ich zdravý telesný i duševný vývoj. Formou veselej hry s riekankami a pesničkami sa navyše snažíme udržať a upevniť prirodzený vzťah detí k vode a zároveň podporiť kvalitný a láskyplný vzťah rodič-dieťa.

Darujte svojim deťom darček na celý život…  zábavu, radosť a zdravie v pohybe…

Plaváčik vznikol  v apríli 2012, kedy som sa „musela“ rozhodnúť, čo bude ďalej po skončení mojej rodičovskej dovolenky, toho zatiaľ najkrajšieho obdobia v mojom živote. Nevedela som si predstaviť a vlastne ani neviem ako by sa to celkom dalo, vrátiť sa do mojej pôvodnej práce. Pracovala som ako manažérka z 10-11 hodinovým pracovným časom denne. Ak by som sa vrátila na moje pôvodné miesto, zrejme by tento čas išiel na úkor mojej rodiny a dcérky.

K plávaniu som sa dostala počas materskej dovolenky, kedy som pre moju dcérku a seba hľadala vhodnú pohybovú aktivitu, ktorá by nám okrem zmysluplného vyplnenia „voľného“ času dala aj niečo naviac. Tým pravým sa mi zdalo „plávanie“ nakoľko okrem pohybu a cvičenia, ktoré je odlišné od cvičenia na suchu a zapájania a posilňovania svalov telíčka dieťaťa, mi zároveň poskytlo aj niekoľko zdravotných plus – posilnenie imunity (vôbec sme neboli chorí, ak nerátam len bežné soplíky), zlepšenie tráveniaskvalitnenia spánkuutuženie vzťahu dieťa – rodič ale najmä zlepšenie celého psychomotorického vývoja dieťatka (konečne sa dcérke posilnilo svalstvo, chcela mi byť na brušku, začala sa plaziť, liezť …. a jej pohybová aj mentálna vitalita rástli z mesiaca na mesiac).

Na základe vlastných skúseností som sa presvedčila, že je to vec, ktorá má skutočne zmysel. Preto som sa rozhodla načrieť troška hlbšie do umenia plávania.

V júni až septembri 2011 som absolvovala rekvalifikáciu v danej oblasti. Svoje poznatky a skúsenosti som čerpala priamo u zakladateľky detského plávania v Čechách i na Slovensku (školila tu prvých inštruktorov) pani. Evy Kiedroňovej Kenny. Ktorej aj týmto ďakujem za neskonalé množstvo rád a skúseností, ktoré mi poskytla.

Naučila som sa, že nie je plávanie ako plávanie – vodu a bláznenie, spolu s pesničkami a riekankami Vám poskytnú vo viacerých detských centrách. To o čo sa Plaváčik snaží je skĺbiť zábavu, pohyb  a zdravie, najmä zdravý a správny psychomotorický vývoj dieťaťa. – CVIČENIE A PLÁVANIE V BAZÉNE PlávanieCvičenie.

Nakoľko dieťatko sa vyvíja, vníma a prijíma podnety už v brušku učíme sa s budúcimi mamičkami, ale aj oteckami ako sa o dieťatko starať ešte v brušku a v prvých mesiacoch jeho života – viac v programe RODIČOVSKÉ MINIMUM  Rodičovské minimum.

Ako mladá mamička a prvorodička som v prvých mesiacoch narábala s bábätkom a cvičila s ním, najmä na základe mojej intuície a rád starších, ktoré neboli vždy tie najsprávnejšie ako som neskôr zistila. Preto pre všetky mamičky, ktoré by už od narodenia (spravidla od 6 týždňov dieťaťa a zahojení pupíka) chceli s dieťatkom cvičiť a nie len na suchu ale aj vo vodičke je určené – PLÁVANIE VO VANI Plávanie 0-4 mesiace.

Určite chodíte so svojím dieťatkom na pravidelné lekárske prehliadky, niekedy to tam však vyzerá ako na bežiacom páse. Pani doktorka sa Vás spýta – „Dávate dieťatko na bruško?“ „Zdvíha hlavičku?“… Vy odpoviete, že áno, zdvíha, ale sami ste si nie istý, či správnym spôsobom, či dostatočne dlho a pod. Pre všetkých, ktorý sa chcú naučiť alebo si len odkonzultovať čo, kedy a akým spôsobom by sa malo dieťa naučiť a prečo z hľadiska jeho psychomotorického vývoja  je určená – PSYCHOMOTORICKÁ PORADŇA 

 Tréner pre deti od 6-15 rokov a dospelých


Iveta Péterová

… celý svoj život som zasvätila vode a plávaniu.

K plávaniu som sa dostala v detstve. Pochádzam z dvojčiat. Môj brat mal silnú skoliózu a doporučené cvičenie, polohovanie a plávanie. Naša mamka preto vymenila behanie (po lekároch) za plávanie (s nami). Dodnes som jej za tú ,,obetu” vďačná.

Začala som navštevovať športovú triedu plávania v rodnom meste Košice. Po tvrdých tréningoch prišli aj preteky a po prvých medailách rástla aj moja chuť a láska k vode. Vtedajšie 70. roky a technické podmienky neboli veru závideniahodné, to mi však nevadilo. Patrila som niekam, prešla som výbornou školou (môj tréner bol úžasný) a zvládla som nielen všetky plavecké techniky a sebadisciplínu, ale naučila som sa vodu milovať. Doslova.

Až natoľko, že som hľadala možnosti, ako tieto zručnosti naučiť aj iných. Vyštudovala som síce ekonómiu a pracovala po škole v kancelárii, to mi však nestačilo. Plávanie mi chýbalo, takže prišlo vzdelávanie (potrebovala som licenciu) cez rôzne školenia inštruktorov III. triedy, potom II. triedy i rozhodcov plávania. Mala som v pláne založiť športový klub a venovať sa profesionálne športovému tréningu. A tak prišla práca so športovou triedou plávania, preukaz trénera II .triedy a v roku 1984 licencia trénera plávania ,,B” na Telovýchovnej škole v Bratislave.

Učila som takmer  pre každé mesto, kde sme s rodinou pôsobili = sťahovali sme sa viackrát, aj do zahraničia. V Malackách sme začínali ako krúžok mesta, neskôr plavecký klub a po založení športového klubu WILLY Malacky som v roku 2004  otvorila súkromnú plaveckú školu NEMO v Malackách. Bola to  moja srdcovka a ďalšia veľká plavecká rodina. Dnes stretávam mojich zverencov ako maminy a ocinov ich vlastných rodín a tí nedajú na plávanie dopustiť.

Verím, že ukážeme aj vašim detičkám (moje 2 aktívne plávali tiež) pozitívny vzťah k vode a získané skúsenosti v Plaváčiku využijú navždy. Vy sa budete tešiť spolu s nami, príďte sa presvedčiť…(p.s. budeme mať aj skupinu dospelých).

Inštruktor plávania novorodencov, batoliat a detí predškolského veku


Ing. Mirka Orešanská

Mirka

K plávaniu som sa dostala, keď som mala 5 rokov vďaka môjmu dedkovi, ktorý ma zaviedol do plavárne na prvé skúšobné hodiny k pani trénerke Péterovej. Voda bola odjakživa môj obľúbený živel, čiže som hneď bola ako ryba vo vode a postupne som sa učila všetky plavecké spôsoby. Bola som súčasťou zrodenia plaveckého klubu Willy Malacky, kde som aktívne plávala do svojich 17 rokov. Po skončení aktívneho plávania som však na vodu nezanevrela a plávaniu som sa venovala vždy, ako mi to štúdium a pracovné povinnosti dovolili. Voda ma uchvátila natoľko, že som si urobila aj potápačský kurz, aby som vodu preskúmala aj z iného pohľadu. Medzičasom som sa do plaveckého kluby Willy Malacky vrátila, avšak už ako trénerka detí od 6 rokov.

K plávaniu dojčiat a batoliat som sa dostala v roku 2016 vďaka môjmu synovi. Všetky benefity pobytu vo vode som chcela ukázať aj môjmu synovi. Začali sme navšťevovať plávanie, keď mal 7 mesiacov a veľmi sa pohybu vo vode tešil a neustále aj teší. Nakoľko ma plávanie a aj
práca s deťmi veľmi baví a napĺňa, rozhodla som sa tomu venovať trošku viac. V novembri až decembri 2016 som absolvovala prax u Marcelky v Plaváčiku a aj kurzu inštruktorov plávania dojčiat a detí do 3 rokov. Vďaka tomu môžem teraz pôsobiť v Plaváčiku ako inštruktorka a venovať
sa vašim deťom 🙂

Inštruktor plávania novorodencov, batoliat a detí predškolského veku


Ing. Naďa Beňková

Nadka

Som maminou dvoch detí a materstvo a práca s deťmi ma vždy napĺňala. Vidím v nej absolútny zmysel a som názoru, že starostlivosťou, trpezlivosťou, prístupom a vhodnými podnetmi vieme ovplyvniť nielen zdravie, spokojnosť, ale aj celkové prospievanie dieťatka v súlade s jeho psychomotorickym vývojom.To všetko následne ovplyvňuje nielen jeho fungovanie v rámci rodiny, ale aj jeho ďalšiu socializáciu. Moja túžba venovať sa deťom ma priviedla k štúdiu v Inštitúte vzdelávania Evy Kiedroňovej v Prahe a toho času sa ako  “ Inštruktor kreatívnych programov a cvičení rodičov s deťmi“ zameriavam najmä na správnu manipuláciu s dieťatkom a jeho starostlivosť do jedného roka , ale tiež kreatívne programy pre deti do 6 rokov v súlade s ich psychomotorickým vývojom a voľnočasovým aktivitám pre rodičov s deťmi. Prácu s detičkami napĺňam aj vo vodnom prostredí ako „Inštruktor plávania novorodencov a detí do troch rokov“.

Som  nesmierne vďačná Plaváčiku za vytvorenie unikátneho priestoru s cieľom podporovať a realizovať aktivity nielen pre deti , ale aj rodičov.

Ďakujem za možnosť realizovať to, čo ma baví a napĺňa ma.Teším sa na Vás i Vaše detičky na spoločných hodinách.

23 komentárov

Komentáre sú uzavreté.